Teknoloji

Mayıs ayının ilk haftasında çıkacak PC oyunları: 1-7 Mayıs 2023 #2

 
Mayıs ayının ilk haftasında çıkacak olan PC oyunlarının devam oyunu.
 
– Ethyrial: Echoes of Yore (1 Mayıs: çok oyunculu, keşif, pvp, aksiyon, rol yapma)
 
 
Gellyberry Studios tarafından geliştirilen ve Freedom Games tarafından yayınlanan çok oyunculu, keşif, pvp, aksiyon, rol yapma oyunu Ethyrial: Echoes of Yore 1 Mayıs’ta geliyor. Renkli sanat tarzına sahip bu devasa çok oyunculu oyunda kendi karakterimizi geliştirebileceğiz, yeni bölgelere adım atıp keşfedebileceğiz. Oyun MMO rpg türünde karşımıza çıkacak ve bu bağlamda kendi karakterimizi istediğimiz gibi geliştirmeye, yeni silahlar almaya ve bu dünyada güçlü bir karakter ortaya çıkarmaya çalışacağız.
Oyunda kendimizi geliştirirken ve seviyemizi yükseltirken diğer yandan diğer oyuncularla rekabet edebilecek, onlarla birlikte yüzleşebilecek ve bu oyuncularla çeşitli arenalarda mücadele edebileceğiz. Oyunda çizgi filmvari bir sanat tarzı bizi daha çok karşılayacak. Dolayısıyla bu bağlamda realite durumu biraz geride kalmış olabilir. Ancak bu durumdan memnun olan oyuncular bu yapımıza göz atabilir ve bir şans verebilir.
 
 
Oyun geniş bir açık dünyada geçecek, bu açık dünyada bölgeden bölgeye ilerleyebileceğiniz, her bölgenin kendi teması, atmosferi ve yapısı olacak. Bu yerleri keşfederek, yeni içeriğin kilidini açabilecek ve keşfederken yeni nesneler, öğeler ve öğeler bulabilecek. Bu sayede bu itemleri kendi karakterimize ekleyebileceğiz ve güçleneceğiz. Oyunda tabi ki çevreyi keşfetmek, etraftaki düşmanları biçmek ve onlardan eşya alıp satmak çok değerli bir döngü haline gelecek. Oyunda kendimize ait bir ekonomik sistemimiz olacağı için bu ekonomik sistem ile birlikte kendimizi geliştirmeye çalışacağız ve kendimize yeni silahlar alabileceğiz.
Ethyrial: Echoes of Yore, diğer rol yapma oyunlarında olduğu gibi envanter sistemine sahip olacak. Bu envanter sistemi ile istediğimiz silahları, nesneleri ve eşyaları alıp, istemediğimiz şeyleri satabileceğiz. Oyunda envanterimizde bulunan belirli sayıda eşyayı satın alabileceğiz ve envanterimizi düzene sokmak bizim işimiz olacak.
 
 
Eski tarz bir dünyada bulunduğumuz ve daha çok çizgi film benzeri bir yapının bize sunulduğu bu rol yapma aksiyon oyununda tehlikeli bir dünyaya savrulacağız, hem bu dünyada hem de öteki dünyada hayatta kalmaya çalışacağız. yandan kendi karakterimizi güçlendirmeye başlayacağız. Oyunda farklı bölgelere seyahat edeceksiniz, her bölgenin kendi düşman sınıfları olacak ve bu düşman sınıfların kendilerine göre kolaydan zora doğru gerçek bir sistemi olacak. Örneğin, üçüncü seviyedeyken onuncu seviyedeki bir düşmanı biçemeyeceksiniz. Dolayısıyla bu bağlamda karakterimizin seviyesini yükselteceğiz ve karakterimizin seviyesini yükseltmek için kendi seviyemizdeki düşmanları kesmeye çalışacağız. Bu sayede onlardan çeşitli kaynaklar elde edebileceğiz ve bu sayede yavaş yavaş kendimizi güçlendirmeye başlayacağız.
 
Diğer MMO RPG oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da karakterin seviyesini yükseltmek, karakteri yükseltmek ve güçlendirmek elbette çok zor bir görev olacaktır. Çünkü ilk başlarda oyun bizim için kolay olacak ve karakterin level atlamasını sağlayacak itemleri hızlıca elde edebileceğiz ve bunları rahatlıkla giyebileceğiz. Ancak daha sonra bu durum biraz daha zorlaşacak ve daha çok oyun için zaman harcamak zorunda kalacağız. Bu bağlamda daha fazla zaman harcayarak karakterimizi güçlendirmeye, daha çok çaba sarf etmeye ve kendi karakterimizi yükseltmeye başlayacağız.
 
 
Ethyrial: Echoes of Yore’da diğer taraftan tek bir kişi olarak bu dünyada olacağız ama arkadaşlarınızı yanınıza davet edebileceğiz ve arkadaşlarımızla birlikte bu dünyada olacağız. Yine bu oyunları arkadaşlarla oynamak çok daha keyifli olacak çünkü sürekli aynı şeyleri tek başına yapmak bir süre sonra sıkıcı olabiliyor ama arkadaşlarla seviye atlamak, onlarla birlikte karakterleri güçlendirmek ve diğer oyuncularla çalışmak oldukça eğlenceli olabiliyor.
Yine oyunda arkadaşlarımızı kendi tarafımıza davet edebileceğimiz gibi kendi loncamızı da kurabileceğiz ve bu loncayı resmi olarak oyun içinde ilan edebileceğiz. Oyunda diğer oyunlarda olduğu gibi lonca sistemi sayesinde diğer loncalara karşı savaş açabilecek, diğer loncalardan oyuncuları kendi loncamıza çekebilecek ve oyundaki en güçlü loncayı göstermeye çalışacağız.
Bize yaşayan bir dünya sunmayı amaçlayan bu yapımda karakteri güçlendirmek temel amacımız olacaktır. Karakteri yeniden güçlendirmek adına ana hikaye doğrultusunda çeşitli görevleri yerine getirebileceğiz, bu bağlamda farklı bölgelere hatasız adım atabileceğiz, çeşitli karakterlerle diyaloglara girebileceğiz. yani NPC’ler ve bu diyaloglar sayesinde onlardan görev alarak görevleri yerine getirebileceğiz. Görevleri yerine getirirken çeşitli ödüllerimiz olacak ve hem karakterimize seviye desteği sağlayabileceğiz hem de çeşitli eşyalara sahip olabileceğiz.
 
 
Oyunda ana hikaye bölümünü tamamlamak elbette oyunun ilerleyen aşamalarına kadar gidecek, yani bu ana hikaye görevlerini oyunsonu içeriklerine kadar takip edebileceğiz. Ancak tabii ki ana görevleri tamamlamak için oyunda uzun bir zaman harcamamız gerekiyor ve bu ana hikayelerden sonra oyunsonu içeriğini de deneyimleyebileceğiz ve bu bağlamda kendimizi her zaman karakterimizi güçlendirirken bulacağız ve artık bir görevimiz olmadığı için seviye atlıyoruz. Genellikle bu tarz oyunlarda oyunsonu içeriği oldukça değerlidir. Bu oyun ayrıca ek paketler ve ek genişletme seçenekleri içerecektir. Ama yine de bakalım bu oyun bize nasıl bir içerik sunacak, hep birlikte göreceğiz.
Ethyrial: Echoes of Yore’da tabii ki başlamadan önce kendi karakterimizi ve sınıfımızı belirleyeceğiz, bu bağlamda kendi karakterimizi güçlendirip ona göre yeteneklerimizi artırabileceğiz. Her karakter sınıfının kendine has özellikleri ve yetenekleri olacaktır. Bu bağlamda karakterimizi yükselteceğiz, yeni becerilerin kilidini açabileceğiz ve bu becerileri yükselterek düşmanlarla daha güçlü bir şekilde yüzleşebileceğiz. Oyunda ne kadar çok seviye atlarsak o kadar becerilerimizi geliştirebileceğiz, o kadar güçlü olacağız ve bu sayede daha üst seviyedeki düşmanlara karşı koyabileceğiz.
 
 
Oyunda tabi ki karakterimizin ölümüne her zaman şahit olabiliyoruz ancak alışılmışın dışında çok fazla etkilenmeyeceğiz. Bu tarz oyunlarda ölümler çoğu zaman karakterimizin XP (tecrübe puanı) oranının düşmesi ile sonuçlanıyor. Doğal olarak bu oyunu deneme şansımız olmadığı için şu an bu durumu teyit edemiyoruz bu yüzden oyunda bu tip bir yapının ne olduğunu tahmin edebiliyoruz.
Oyunun diğer tarafında çeşitli zindanlar ve işveren savaşları olacak. Elbette bu zindanlara ve işveren savaşlarına kendi grubumuz ve arkadaşlarımızla katılmanızı, tek başınıza katılmamanızı tavsiye ederim. Burada güçlü savaşçılar ve güçlü işverenlerle karşılaşabileceğimiz için onları yenip güçlü silahların sahibi olabileceğiz ve bu sayede karakterimizi daha da güçlendireceğiz. Bu zindan baskınları ve işverenleri yenmek çok değerli. Sonuç olarak, bu konuya değer vermeniz gerekecektir. Onları kesmek için bir kümeye ihtiyacımız var.
 
 
Mmm rpg türünde olan bu yapım 1 Mayıs’ta biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz. Bu tarz oyunları seviyorsanız, bu makaleye bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Oyunun özellikleri yukarıda belirttiğim gibidir. Daha fazla içerik detayı için oyunu oynamak adettendir.
 
– Fern Adası Cadısı (1 Mayıs: yaşam, simülasyon, macera)
 
 
Enjoy Studio tarafından geliştirilen ve Freedom Games tarafından yayınlanan bir yaşam, simülasyon, macera oyunu The Witch of Fern Island, 1 Mayıs’ta karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu oyunda renkli bir grafik stili, renkli atmosferler ve karakterler bizi bekliyor olacak. geniş bir serüvene dalıp pek çok içeriği deneyimleyebileceğimiz bir yapım. Oyunda farklı bölgelere gerçek adımlar atabileceğiz, bu bölgeleri keşfedebileceğiz ve bu bölgelerdeki karakterlerle etkileşime geçebileceğiz. Etkileşim kuracağımız karakterlerden çeşitli görevler alabilecek, bu görevleri yerine getirebilecek ve çeşitli ödüllere ve içeriklere sahip olacağız.
Oyunda büyük bir ada olacak ve bu adayı keşfetmek bizim işimiz olacak. Ada genelinde yapılacak çok fazla içerik olacak ve bu içerikleri denemek için bir süre adayı gezmek ve keşfetmek gerekecek. Yine adada çeşitli derslere katılabilecek, bu derslerden sonra kendi akademik mesleğimizi oluşturabilecek, akademisyenlik mesleğinden sonra da kendimizi üstün cadı ilan edebileceğiz. Cadı olabileceğimiz ve bu konuda kendimizi kanıtlayabileceğimiz üretim içerisinde çeşitli bitkiler üzerinde deneyim kazanabileceğiz, bu bitkileri yetiştirip büyütebileceğiz.
 
 
Kendimizi resmi olarak cadı ilan edebileceğimiz bu fabrikasyonda kendi kulübemiz ve yatacak yerimiz olacak. Bunun dışında dışarıda renkli ve hareketli bir yaşam bizleri bekliyor olacak. Ayrıca çeşitli derslere katılarak kendimizi geliştirmemiz gerekecek. Oyunda yapılacak çok fazla içerik olduğu için sağı solu keşfetmek, ders almak, bitki yetiştirmek, kendi becerilerimizi geliştirmek ve yeni becerilerin kilidini açmak ve daha fazlası bu yapımda değerli olacaktır. Doğal olarak bunların her birini oyun içinde deneyimleyebileceğiz ve bu içeriklerden istediğimiz biçimde yararlanabileceğiz.
Oyunda yine çiftlikler olacak, bu çiftlikler kapsamında çeşitli hayvanlar yetiştirebileceğimiz gibi bu bölgede bitki yetiştirebileceğiz. Hem hayvan ıslahı hem de bitki ıslahı yapabildiğimiz oyunda farklı işler de elde edebileceğiz. Oyunda yine çeşitli karakterlerden görevler alabilecek ve bu görevleri yerine getirmek için çeşitli atılımlar yapabileceğiz. Oyunda uzun süre bulunabileceğimiz ve büyük bir adada yer aldığımız bu yapımda, Gerçeğin insanın diğer bölgelerine seyahat edebilecek, çeşitli dersler alabileceğiz ve sahip olacağımız Bu dersleri başarıyla vermek.
 
 
Oyunda akademik kariyer sistemi olacak, bu sistem içerisinde çeşitli kurslara katılıp derslerden sonra sınava gireceğiz. Bu sınavları geçersek akademi mesleğimizin zirvesine çıkacağız ama oyun bundan ibaret değil. Bunun dışında adanın farklı yerlerine gidip çeşitli karakterlerle etkileşime geçebileceğimiz ve bu karakterlerden öğrenebileceğimiz bölümler olacak. Oyundaki tek amacımız ders alıp sınavlara girmek değil ama çevreyi keşfetmek, etraftaki karakterlerle arkadaş olmak ve onlarla çeşitli zamanlar geçirmek çok önemli olacak.
The Witch of Fern Island’da yapılacak çok iş olacak ve bunun ortasında derslere katılmak, sınavları geçmek, yeni beceriler öğrenmek, yeni becerilerin kilidini açmak, bitki yetiştirmek, hayvanları beslemek, çevreyi keşfetmek ve daha fazlası olacak. . Bu çalışmalarla birlikte kendimizi hep bir şeylerle uğraşırken bulacağız ve kendimizi oyunun içine dalmış olarak görebileceğiz. Oyunda yeni şeyler öğrenmek ve yeni içeriklerin kilidini açmak bizi her zaman tatmin edecektir. Bu nedenle oyun renkli görüntüsü ve renkli atmosferi ile ilk etapta dikkatimizi çekiyor.
 
 
Oyunda elbette cadı olmak için çeşitli girişimlerde bulunabileceğiz ve bunun dersini görebileceğiz. Oyunda kullanabileceğimiz çeşitli büyüler ve cadı yetenekleri de olacak. Bu yeteneklerin arasında yine hava kontrolü yani hava değiştirme ve tahmin etme yanı sıra bitkileri hızlı bir şekilde büyütmek için yapabileceğimiz çeşitli büyüler ve daha fazlası bu oyunda yer alacak. Bu bağlamda cadı yeteneklerimizi geliştirebileceğiz, yeni derslerle birlikte yeni yeteneklerin kilidini açabileceğiz ve yükseltebileceğiz. Oyunda çıktığınız bu macerada bir kız bir karakteri kontrol edecek, bu kız karakter ile çeşitli maceralara atılacak ve biz de adanın diğer kısımlarını keşfedebileceğiz.
Oyunda tabii ki dersler güçlü olacak ve çeşitliliği ritüeller kapsamındaysa yeni büyülerin kilidini açabiliriz. Elbette bu ritüellerin zorluğu ve yapmamız gerekenler artacak ve farklı çalışmalarla birlikte ritüelleri gerçekleştirmeye çalışacağız. Oyunda yeniden adayı keşfederken bir yandan bir şeyler öğrenerek yeni yeteneklerin kilidini açabileceğiz bir yandan da karakterimizi geliştirip çevreyi keşfedebileceğiz.
 
 
Ayrıca oyunda uçan bir süpürgemiz de olacak. Bu uçan süpürge ile birlikte hızlı bir şekilde seyahat edebileceğiz, gerçek adamları farklı bölgelere atabileceğiz ve bu bölgelerdeki yenilikleri keşfetmeye başlayacağız. Oyunda bu araç ile istediğimiz yere uçabileceğiz ve bu bağlamda çok eğleneceğiz. Oyunda arka planda çeşitli küçük hikayelerin kırıntıları olacak, bu hikaye kırıntıları kapsamında çeşitli bilgiler öğrenebileceğiz, bazı karakterlerin hayat hikayelerine dokunup daha fazlasını bu oyunda deneyimleyebileceğiz. .
Sihir ustası olabileceğimiz bu yapımda hem bulunduğumuz bölgede hem de diğer bölgelerde çeşitli karakterlerle tanışabileceğiz, o karakterleri tanımaya çalışacağız ve çeşitli görevler alabileceğiz. onlardan. Yardımcı olabileceğimiz bu kişilerden çeşitli ödüller alabileceğiz ve yeni içeriklerle kendi karakterimizi geliştirebileceğiz. Elbette cadı olmak ve oyunda kendimizi resmi olarak cadı ilan edebilmek için bu bölgelerdeki halklara ve bireylere yardım etmemiz ve onların sorunlarına dokunmamız gerekecek. Bu nedenle oyunda dolaşmak ve arkadaş edinmek çok önemli olacak.
 
 
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda cadı süpürgesi olacak ama onun dışında yine hayvanlara binip bu bineklerle ilerleyebileceğiz. Mesela cete binerek farklı bir şekilde seyahat edebileceğiz, bu hat ile farklı bölgelere ilerleyip bu isimle birlikte asma köprülerden geçebileceğiz. Bundan dolayı oyunda istediğimiz formda seyahat edebilecek ve bu halde ilerleyebileceğiz. Oyun yine bir gece ve gündüz döngüsüne sahip olacak. Bu döngü sayesinde gece oyunu deneyimleyebileceğiz ve gün ışığıyla birlikte değişen atmosferi hissedebileceğiz.
Büyük bir adada bulunduğumuz bu yapımda yapılacak çok iş olacak ve çevreyi keşfederek bu çalışmalara ek içerik ekleyebileceğiz. Bu görev ve işlerle birlikte kendimizi hep bir şeyler yaparken bulacağız ve hep bir şeylerle meşgul olacağız. Oyunda kendimizi tekrar geliştirmek adına çeşitli görevler alabilecek, bu görevleri yerine getirmeye çalışabilecek ve yeni yetenekler ile marifetlerin kilidini açabileceğiz. Öte yandan oyunda kendi karakterimizi özelleştirebileceğimiz, yeni eşyalar alabileceğimiz ve daha fazlasını yapabileceğiz.
 
 
The Witch of Fern Island ilk etapta erken erişim sürümü olarak karşımıza çıkacak ve erken erişim sürümü sırasında oyuna pek çok yeni içerik ve güncelleme gelecek. Bu nedenle oyunun tam sürümünü bekleyen oyuncular Steam üzerinde istek listesine eklenebilir ve oyunun tam sürümü yayınlandığında bildirim alabilirsiniz.
 
– RICE – Tekrarlayan Bağımsız Savaş Deneyimi (1 Mayıs: nişancı, aksiyon, macera)
Pirate-Rob tarafından geliştirilen ve Freedom Games tarafından yayınlanan nişancı, aksiyon, macera oyunu RICE – Repetitive Indie Combat Experience, 1 Mayıs’ta geliyor. Her zaman ölebileceğimiz ve devasa düşman ordularına karşı kendimizi savunabileceğimiz bu yapımda, bir üst görüş kamerası perspektifi bizi bekliyor olacak. Oyunda bir karakteri kontrol edeceğiz ve bu karakter ile birlikte farklı bölgelere adım atıp, bu bölgeleri keşfedip buradaki düşman oluşumlarını ortadan kaldırmaya çalışacağız.
Oyunda üstten görüş kamerası perspektifi ile ilerleyebileceğiz, kendi karakterimizi minik bir minion olarak görebileceğiz ve bu geniş haritayı geniş açıdan görebileceğiz. Oyunda ilerleyebileceğimiz farklı bölgeler olacak, bu bölgeleri keşfedebileceğiz, bu bölgeleri keşfederken farklı düşmanlarla karşılaşacağız ve kendimizi hep ölürken göreceğiz. Oyunda hem aksiyon hem de rogue-lite unsurları olacak. Bu vesileyle rogue-lite unsurlarının yer alması oyun içerisinde her zaman ölebileceğimiz, öldükten sonra kendimizi geliştirebileceğimiz ve sonrasında farklı yollar deneyebileceğimiz bir yapı sunması anlamına geliyor.

Farklı bir yapıyı bizlere aktarmaya çalışan oyunda kolay bir dövüş ve aksiyon sistemi olacak. Bu aksiyon ve dövüş sisteminde düşmanları yenip, düşmanların üzerine hızlıca gelebileceğiz, düşmanların bize yönelik saldırılarına karşı kendimizi savunabilecek ve bu akınlardan sağlı sollu kaçabileceksiniz. Oyunda farklı tipte düşmanlar ve kümeler olacak, bu kümelerin bize nasıl saldırdığını görebileceğiz ve buna göre kendi plan ve stratejimizi oluşturabileceğiz. Ancak oyunda hızlı tempolu bir yapı olduğu için kendimizi sürekli gerçeklerden kaçarken görebileceğiz ve bu sayede düşmanları gafil avlayabileceğiz.
Sürekli çekim yaptığımız ve kendimizi hep bir şeyler keserken bulduğumuz bu yapımda grafikler eski haliyle karşımıza çıkacak. Tam olarak piksel diyemeyiz ama oyundaki bu manzara eski atari oyunları için emsal niteliğinde. Oyunda her zaman ölebileceğimiz ve her zaman yeni keşifler yapabileceğimiz bir yapı var. Bu yapı ile oyunda geniş bir alana atılacak, bu bölgeyi keşfedecek, bu bölgeyi keşfederken çeşitli düşman kümelerinin üzerinize geldiğini görecek, etraftaki hazine sandıklarını yağmalayacak, kendi karakterimizi yeni eşyalarla donatıp kendi karakterimizi geliştireceğiz. karakter aynı anda

Oyunda yine yüksek tempolu dövüş ve aksiyon sistemi olacak. Bu aksiyon savaş sistemi ile birlikte, birçok düşmanı hızlı bir şekilde yenip yenebileceğiz. Oyun aynı zamanda kolay kontroller içerecek. Bu sayede her oyuncu bu oyunda hızlı bir şekilde keyif alabilecek ve eğlenebilecektir. Bundan dolayı oyunda kompleks yaparak bizleri beklemeyecektir.
RICE – Tekrarlayan Bağımsız Savaş Deneyimi’nde görünecek birçok farklı düşman kümesi ve düşman türü olacak. Bu düşman türleri, içinde bulunduğumuz dünyada farklı şekillerde yer alacak ve bu düşmanları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. Oyunda bu düşmanlar besin zincirinde türler olarak karşımıza çıkacak. Bu sayede oyunda fare ve diğer hayvanlar olacak, onları ortadan kaldırabileceğiz, onları yok ederken çeşitli aksiyon ve dövüş sekanslarına girebileceğiz, elimizdeki sopayı başka bir eşya ile değiştirip kendimizi sürekli geliştirip yükseltebileceğiz. . Dolayısıyla oyunda ne kadar farklı yerler keşfedersek, ne kadar çok düşman öldürürsek, onlardan o kadar yeterli sayıda nesne elde edebileceğiz ve böylece kendimizi daha yeterli bir şekilde savunabileceğiz.

Oyunda farklı dünyalar olacak ve biz bu dünyalar içinde kendi yolumuzu bulmaya çalışacağız. Oyunda yine besin zincirindeki hayvanları kesmeye çalışacak ve siz bu hayvanları öldürdükçe yeni beceriler ve silahlar açılacak. Ayrıca oyun içerisinde kendimizi her zaman bir aksiyonun içinde bulabileceğiz. Oyunda olağan düşmanların yanı sıra işveren savaşları da olacak. Elbette bu işveren savaşları, sıradan düşmanlara karşı daha fazla çaba harcayacağımız anlamına geliyor. İşveren savaşları ile birlikte oyunda daha fazla zaman geçireceğiz, onları yenmek için daha güçlü olmamız gerekecek ve onları yendikçe yeni eşyaların kilidini açabileceğiz.
Farklı gezegenlere geçebileceğimiz, gezegenlerin içindeki düşman kümelerini öldürebileceğimiz ve hatta bu gezegenleri keşfedebileceğimiz bir yapıyı aktaran bu aksiyon shooter oyununda kendimizi her zaman bir yerlere nişan alırken bulabileceğiz. Her gezegenin bize sunduğu yapıyı öğrenebileceğiz, o gezegendeki düşmanları yenebileceğiz ve ayrıca her gezegeni tamamen temiz hale getirebileceğiz. Oyunda kendi karakterimizi ve silahlarımızı güçlendirecek bir yapı bizleri bekliyor olacak. Elbette bu bina ile birlikte çevreyi keşfedip etrafta kullanılan nesneleri yağmalayabileceğiz.

Oyunda edindiğimiz her yeni ve güçlü silah bize daha güçlü düşmanlara karşı koyma fırsatı verecek ve bu sayede kendi beceri ve yeteneklerimizi güçlendireceğiz. Oyunda elde ettiğimiz ganimetlerle kendimizi daha da güçlendireceğiz ve bu bağlamda daha güçlü düşmanlara ve işverenlere karşı koyabileceğiz. Oyunda çevreyi keşfetmek, çevreden ganimet toplamak ve bu ganimetleri kullanmak her zaman çok önemli olacak. Aslında bu unsurlar oyunun temelinde yer alacak. Bu nedenle, oyunda ilerlemenin tek koşulu bu olacaktır.
RICE – Tekrarlayan Bağımsız Savaş Deneyimi’nde aynı şeyleri tekrar tekrar yaptığınız bir yapı bizleri bekliyor olacak. Bu nedenle oyundan çok farklı bir yapı beklemeyin. Oyunda yaptığımız işlerin ortasında farklı gezegenlere taşınmak, bu gezegenlerdeki düşmanları ve düşman kümelerini hatta işverenleri ortadan kaldırmak, işverenleri ve düşmanları yendikten sonra çevreyi keşfederek yeni ganimetler elde etmek ve geçiş yapmak gibi olaylar var. tüm keşifleri tamamladıktan sonra diğer gezegenlere. Bundan dolayı oyunda bu döngü hep devam ediyor ve biz de bu döngü içindeyiz.

Aksiyon, nişancı ve rogue-lite oyunu RICE – Tekrarlayan Bağımsız Savaş Deneyimi, 1 Mayıs’ta biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyun ilk etapta erken erişim versiyonu olarak karşımıza çıkmayı bekliyor. Bu nedenle oyun, bu erken erişim sürümünde yeni güncellemeler ve içerikler alacak. Bu içerik ve güncellemeler ile oyunun daha stabil ve daha yeterli bir deneyim sunması amaçlanacak ve bu süreçte oyuncuların geri bildirimleri dikkate alınacaktır. Oyunun bu erişim sürecinin ne kadar süreceği bilinmiyor. Erken erişim sürüm oyunları oynamak istemeyenler tam sürümü bekleyebilirler. Bu arada oyunu Steam’deki istek listenize ekleyebilir ve tam sürüm yayınlandığında bildirim alabilirsiniz.
Bu tarz, hızlı aksiyon ve dövüş sistemine sahip, ayrıca sürekli çevreyi keşfedip ganimet topladığınız bir yapıyı seviyorsanız bu oyuna göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz.
 
– Death or Treat (5 Mayıs: hack and slsah, souls-like, action)

Saona Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hack and slsah, ruh benzeri, aksiyon oyunu Death or Treat, 5 Mayıs’ta geliyor. Yandan görünüm platform öğeleri içeren bu aksiyon macera oyununda Halloween teması işlenecek ve karakteri kontrol etmeye başlayacağız. , kayıp bir ruh olan. Oyunda her zaman farklı düşmanlarla karşılaşacağız, bu düşmanları yenmeye çalışacağız ve bu arada platform zorluklarını da aşmaya çalışacağız. Oyunda birçok farklı bölge olacak ve biz bu bölgeleri gerçek adımlar atarak keşfetmeye çalışacağız ve bu bölgeleri tehlikeden arındırmaya çalışacağız.
2D görselliğe sahip olan bu oyun yan görüş kamerası perspektifine sahip olacak. Bu kamera açısı ile birlikte karakterimizi rahatlıkla kontrol edebileceğiz. Ancak her zaman şiddetli platform unsurlarıyla karşılaşacağız ve bunların üstesinden gelmek için karakterimizle sağa sola zıplayabileceğiz, zıplayabileceğiz ve daha fazlasını yapabileceğiz.
Oyunda çeşitli silahlar olacak ve dilersek etrafımızdaki düşmanları kılıçla biçip toplu halde katledebileceğiz. Oyunda farklı silah ve becerilere sahip olarak ilerleyecek ve bu becerilerle düşmanları ortadan kaldırmaya çalışacağız. Oyunda çeşitli bölgeler olacak ve bu bölgelere geçiş yapıp oraları keşfedeceğiz, bu bölgelerdeki düşmanları yenip kendi becerilerimizi geliştirmeye başlayacağız.

İlginç grafiklere ve animasyonlara sahip olan bu oyunda düşman ordularını yenmek bizim işimiz olacak. Oyunda yine kullanabileceğimiz farklı silahlar ve el becerisi olacak. Bu farklı silahları ve becerileri kendimize göre kullanıp kendimize bir strateji oluşturabileceğiz. Oyunda hangi silahtan hoşlanıyorsanız ve hangi silah daha güçlüyse onu kullanabileceksiniz ve oyunun sonuna istediğiniz gibi ilerlemeye çalışacaksınız. Oyunda birçok farklı dünya olacak ve bu dünyalar arasında geçiş yapıp bu bölgelerin keşfini tamamlayabileceğiz.
Farklı düşman türlerinin olduğu bu bölgelerde onları yenmek için elimizden geleni yapacağız. Oyunda tekrar zıpladıkça düşmanların tepelerine tırmanabileceğiz, onları yenebileceğiz ve daha fazlasını yapabileceğiz. Kolay bir oyun görünümü sunmayan oyunda çeşitli platform zorlukları da bulunacak. Platform zorluklarını aşmak aksiyon esnasında biraz yoğun olabilir ancak oyuna biraz alıştığımızda bunları aşmamız oldukça kolay olacaktır. Zıpla butonunu kullanarak karşıya atlayabileceğiz, farklı platform zorluklarıyla karşılaştığımızda farklı platform zorluklarını nasıl aşacağımızı düşünüp, sahip olduğumuz silah ve el becerisi ile üzerimize gelen düşmanları ve düşman kümelerini ortadan kaldırabileceğiz.

Aksiyonun ve çatışmanın üst düzeyde olduğu bu oyunda ruh bir karakteri kontrol edecek ve biz bu karakterle birlikte ilerleyeceğiz. Oyunda farklı bölgeleri keşfetmeye çalışacağız, bu bölgelerden yeni silahlar bulmaya ve kendimizi geliştirmeye başlayacağız. Oyunda kendi dövüş stilimize ulaşabileceğimiz bir yapı olacak. Bu yapı ile birlikte istediğimiz savaş tarzlarına hakim olabileceğiz.
Oyunda farklı silah türleri olacak ve bu silah türleri arasında geçiş yapabileceğiz. Oyunda menzilli silahlardan yakın dövüş silahlarına, ağır silahlardan hızlı ve hafif silahlara kadar pek çok silah cephaneliği bizleri bekliyor olacak. Onların tercihi tamamen bize ait olacak. Oyunda bir oyuncu farklı bir dövüş stilini benimseyip istediği silahı eline alabiliyor ve buna göre bir dövüş sistemine yer verebiliyor. Bu oyunda istediğiniz silahı seçebilir, istediğiniz silahta ustalaşabilir ve geliştirmek istediğiniz becerileri gerçeğe dönüştürebilirsiniz.
Oyunda karanlık bir tema ve karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor olacak. Oyunda her zaman çeşitli düşmanlarla karşılaşacaksınız ve düşmanları yenmek için farklı hareketler yapmak zorunda kalacağız. Oyunda kalkanlı düşmanlardan mızraklı düşmanlara, uçan kuşlardan farklı iskelet ordulara kadar pek çok düşman bizleri bekliyor olacak. Düşmanları yenmek için hem marifetimizi hem de silahımızı kullanabileceğiz.
 
Oyundaki bu düşmanların her biri farklı bir saldırı düzenine ve tarzına sahip olacak. Bu nedenle onlara karşı koyabilmek için önce nasıl bir saldırı yaptıklarını ezberlemeye başlayacağız ve daha sonra saldırılarının ardından ani saldırılar düzenleyerek onları mağlup edebileceğiz. Yani oyunda gerçek zamanlamayı koruyarak yenen bir sistem var diyebiliriz.
Oyunda bu düşmanların zayıf noktalarını aramak bizim işimiz olacak. Çünkü her düşmanın farklı zayıf noktaları olacak ve bu düşmanları yenmek için bu zayıf noktalardan yararlanmak gerekecek. Oyunda uçabileceğiz, kaçabileceğiz ve kendi çevik yeteneklerimizi kullanabileceğiz.
Oyunda yukarıda da belirttiğim gibi farklı bölgelere adım atacağız ve bu bölgeleri ve temayı keşfetmeye başlayacağız. Oyunda sağda ve solda bulabileceğimiz silahların yanı sıra açabileceğimiz pahalı hazineler de olacak. Silahlar ve benzersiz eşyalar bu değerli hazinelerden çıkabilecektir. Bu hazinelerin kilidini açmak hem becerilerimizi artıracak hem de yeni becerilerin kilidini açmamıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle çevreyi keşfetmek ve bu hazineleri bulmak çok önemli olacaktır.

Oyunda karşılaşacağımız düşmanların yanı sıra dost karakterler de yer alacak. Bu cana yakın karakter ile belirli bir alanda bulunabileceğiz ve onlarla birlikte etkileşimde bulunabileceğiz. Oyunda bir de köpek arkadaşımız olacak ve bu köpek arkadaşımızla etkileşime geçip ona şefkat gösterebileceğiz ve bu arkadaşlar bize karşılığında benzersiz bir yanıt verecek.
Oyunda düşmanların olmadığı ve kendimizi inançlı hissedebileceğimiz bir sosyal alan olacak. Bu sosyal alanda kendimize yeni silahlar oluşturabileceğiz, etrafta bulduğumuz kaynakları değerlendirebileceğiz ve çeşitli karakterlerle etkileşime geçebileceğiz. Burada çeşitli satıcılar olacak ve bu satıcılarla ticaret yaparak bu satıcılardan istediğimizi alabileceğiz. Aldığımız bu eşyaları ileride yapacağımız aksiyonlarda kullanabileceğiz. Bu nedenle buradan çeşitli ekipmanlar almak oldukça önemli olacaktır. Bunları alabilmek için elbette karşılığında bariz bir ölçü nesnesi vermemiz gerekecek.

Platform ögelerine sahip yandan görünüşlü aksiyon macera oyunu 5 Mayıs’ta biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir, çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Ayrıca oyunun demo versiyonu yine Steam sayfasında mevcut. Dilerseniz bu demo sürümünü ücretsiz olarak indirebilir ve oyunun bir kısmını oynayabilir ve deneyimleyebilirsiniz.
Bu demo versiyonu oldukça değerlidir. Çünkü oyunu satın almaya karar verecek bir yapı barındırıyor. Bu demo sürümünü oynayarak oyunu satın alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz. Bu tarz aksiyon platform oyunlarını seviyorsanız bu oyuna bir göz atıp bir şans verebilirsiniz diyebilirim.

sile-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
bratca.com istanbul escort ajansı
istanbul eskort